laminat.jpg

Laminat, płyta splashback, czy szkło polimerowe, co sprawdzi się lepiej pomiędzy szafkami w kuchni?

Laminat, płyta splashback, czy szkło polimerowe, co sprawdzi się lepiej pomiędzy szafkami w kuchni?

Splashback.
Splashback to płyta wiórowa pokryta dekoracyjnym laminatem HPL. Laminat położony jest na płycie dwustronnie, na każdej ze stron kolor jest inny. W ofercie marki Kronospan dostępne są 4 wzory graficzne jak labirynt, mozaika czy artwork, 68 kolorów ze wzornika płyt, z czego aż 12 to najnowsza kolekcja marki Kronospan Trends 20/21. Laminat HPL gwarantuje, że powierzchnia jest odporna na zabrudzenia, bardzo łatwa w czyszczeniu, uodporniona na ciepło, a jej równa powierzchnia powoduje, że z łatwością usuniemy wszystkie zabrudzenia. Płyta Splashback marki Kronospan ma wymiar 10 × 640 x 4100 mm, dzięki temu za pomocą jednego arkusza możemy wypełnić spory obszar, unikając jakichkolwiek łączeń. Dodatkowo montaż jest bardzo prosty, możemy ją po prostu przykleić do ściany, spoiwem które będzie odpowiednie do rodzaju ściany jaki mamy w kuchni.

Laminat melaminowy.
Laminat melaminowy to rodzaj kompozytu, dekoracyjna warstwa wierzchnia zostaje pod ciśnieniem sprasowana z papierem rdzeniowym. Laminat jest odporny na ścieranie, zarysowania i jest wilgociouodporniony. Grubość takiego laminatu to ok. 0,8mm, dzięki temu można go zastosować na bardzo zróżnicowanych podłożach. Dzięki swojej sprężystości, można nim oklejać obłe kształty, a jego wymiary pozwalają na pokrycie dużej powierzchni unikając łączeń. Intar w swojej ofercie posiada laminaty firmy Kronospan w wymiarach : 4110mm x 1330mm, 3050mm x1320mm , oraz marki Kaindl w wymiarze 3050x1350. Kolorystyka laminatów pokrywa się z aktualną kolekcją płyt i blatów, dzięki czemu możemy zespolić blat ze ścianą, co jest aranżacją wpisującą się w aktualne trendy.

Szkło polimerowe Rauvisio Crystal Slim.
Szkło polimerowe RAUVISIO Crystal Slim wygląda równie pięknie jak prawdziwe i posiada liczne zalety: jest bardziej odporne na pęknięcia i zarysowania, znacznie lżejsze od prawdziwego szkła oraz niezwykle łatwe w obróbce. Czy jest? RAUVISIO Crystal Slim to panel o grubości 4mm, składający się z laminatu szklanego RAUVISIO Crystal sprasowanego bezpośrednio z dobraną kolorystycznie warstwą przeciwprężną.

Do zastosowania we wnękach i do odnowienia łazienki poprzez przyklejenie do ściany, na której powstaje kilka niemal niewidocznych spoin. Obróbka nie wymaga skomplikowanych procesów, wystarczy zastosować standardowe narzędzia stolarskie, bez potrzeby ingerencji szklarza, dzięki temu ewentualne poprawki, docięcia czy otwory można wprowadzić nawet w końcowym etapie, tuż przed montażem. Wymiary panelu to: 2800 x 1300 x 4mm.

Niepowtarzalna głębia połysku przywodząca na myśl kryształ sprawia, że materiał doskonale sprawdzi się zarówno w kuchni, łazience jak i salonie. Bogata kolorystyka, połyskowa i matowa powierzchnia oraz szerokie możliwości aranżacyjne sprawiają, że wachlarz zastosowań RAUVISIO Crystal Slim jest praktycznie nieograniczony. Zastosowany w meblach zapewnia uodpornienie  na zarysowania i łatwość w czyszczeniu, nadając elegancji wnętrzom nowoczesnym oraz wyrazu w przypadku klasycznych projektów.

Na co się zdecydować?
Każdy z wymienionych przeze mnie materiałów, doskonale sprawdzi się w przestrzeni kuchennej, każdy z nich jest do tego przystosowany. Do kuchni z płytą indukcyjną będzie pasowało każde rozwiązanie, ponieważ płyta indukcyjna, sama w sobie nie wytwarza ciepła na zewnątrz, a całą energię wykorzystuje do ogrzania garnka czy patelni, dlatego nawet przy bardzo częstym użytkowaniu, temperatura nie wpłynie na żywotność wybranego przez nas materiału. Jeśli mamy kuchnię gazową, to skłaniałabym się do zastosowania szkła polimerowego, podgrzewanie gazem wiąże się z wysoką temperaturą, a szkło jak wiemy znosi to lepiej niż laminat.