Adnotacja 2020-08-24 115821 - kopia.jpg

Sklejka dekoracyjna i jej zastosowanie w meblach

Sklejka dekoracyjna i jej zastosowanie w meblach.

W czasach kiedy mocno stawiamy na oryginalność i produkty personalizowane, a mnogość produktów może przyprawiać o zawrót głowy, zaczynamy wracać do korzeni, do najprostszych, ale też jak się okazuje bardzo przyjemnych dla oka rozwiązań. W środowiskach proekologicznych, a także takich gdzie króluje styl Vintage, coraz większą popularność zyskują meble wykonane ze sklejki – lakierowane lub olejowane to już kwestia indywidualnej decyzji.

Sklejka KRONOBUILD marki KRONOSPAN.
Cienkie warstwy drewna układa się naprzemiennie- krzyżowo tak, aby były ułożone prostopadle do siebie, następnie są klejone w prasach o dużym nacisku. Arkusz najczęściej powstaje z nieparzystej ilości warstw, żeby pierwsza i ostatnia miały ten sam kierunek włókien. Sklejka może mieć od 9 do 40 mm grubości, a do wykorzystania w meblarstwie najładniejsza będzie sklejka z drzewa iglastego – sosnowa. Sklejka dekoracyjna Kronobuild to unikalna kombinacja walorów produktowych, jakościowych czy ekologicznych. Produkowana jest z najwyższej jakości forniru grubowarstwowego. Sklejka Kronobuild to aż 4 rodzaje walorów estetycznych powierzchni. Klasa I – PURE BEAUTY to powierzchnia z wyselekcjonowanym i łagodnym rysunkiem drewna, idealna dla miłośników „pure visual look”, Klasa II – NATURAL to zbilansowana kompozycja cech drewna z widocznym usłojeniem, zawiera wszystkie cechy które mogą występować w drewnie, Klasa III – RUSTICAL dedykowana projektom gdzie rysunek drewna ma być wyrazisty i zauważalny, najbardziej zróżnicowana i dynamiczna, Klasa IV – STRONG – sklejka budowlana wykorzystywana jako element konstrukcyjny, budowlany przy tymczasowych zabudowach.

Sklejka, a walory środowiskowe.
Plywood marki Kronospan, posiada doskonałe walory estetyczne przy obróbce 5D, nadaje się do głębokiej obróbki powierzchni jak szlifowanie, szczotkowanie czy piaskowanie. Sklejkę można uszlachetnić poprzez malowanie, olejowanie czy woskowanie. Jeśli użyjemy naturalnych olei roślinnych, sklejka spełni normy dla pełnego recyklingu. Sklejka Kronobuild to produkcja w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, pozostaje w pełnej zgodzie ze środowiskiem, dzięki temu że produkowana jest wyłącznie na bazie surowca pochodzącego z legalnych źródeł, certyfikowanych znakiem FSC i PEFC. Drewno zawarte w 1m3 trwale wiąże 1 tonę CO2, dzięki czemu redukowany jest efekt cieplarniany. Idea zrównoważonego rozwoju gwarantuje, że do produkcji sklejki Kronobuild używa się 2x mniej drewna niż do produkcji płyt z drewna klejonego. Wykorzystuje się 2x mniej spoiwa niż przy standardowej produkcji sklejki ze względu na użyty fornir grubowarstwowy. Plywood Kronobuild wytworzona jest przy pomocy noży, a nie pił, dzięki czemu nie generuje się trocin jak przy standardowej obróbce drewna.

Meble ze sklejki.
Meble ze sklejki inspirowane stylem skandynawskim lub duńskim modernizmem lat 60-70 tych, doskonale odnajdą się nie tylko we wnętrzach w stylach vintage, retro czy loft. Meble Plywood będą się komponowały z wnętrzami, gdzie chcielibyśmy zaznaczyć nasz indywidualny charakter. Sklejka to materiał, który z powodzeniem zastąpi drewno, przy czym jest dużo lżejsza, a także o wiele tańsza. Przy pomocy plotera laserowego czy usług CNC, jesteśmy w stanie wykonać meble o dowolnym kształcie, potrzebujemy tylko pomysłu i gotowego projektu. Z powodzeniem można wykonać krzesła, regały czy stoliki w nietypowych kształtach, idealnie nadaje się też na komody, szafki czy nawet blaty kuchenne. Sklejkę z powodzeniem możemy łączyć z innymi materiałami jak szkło czy metal, uzyskując zaskakujące połączenia.

Zachęcam do osobistego zapoznania się z walorami estetycznymi tego produktu, na ekspozycjach w oddziałach firmy Intar, można obejrzeć każdą z IV Klas. Nasi Handlowcy z przyjemnością odpowiedzą na dodatkowe pytania.