Biała kuchnia z czarnym akcentem

Szukasz wykonawcy do projektu w stylu tej inspiracji? Znajdź specjalistę Zostaw kontakt

Biała kuchnia z wyspą, z drewnianymi blatami i czarnymi dodatkami to estetyka, na którą stawia coraz większa ilość miłośników modnego wzornictwa. Oto nasza propozycja aranżacyjna kuchni utrzymanej w podobnej estetyce z nowoczesnymi rozwiązaniami dekoracyjnymi.

Aksamitny dotyk bieli.
Kuchnia wyposażona jest we fronty z białej, akrylowej płyty MDF w niepalcującej strukturze matowej. Tego typu płyty meblowe charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia, ścieranie oraz promieniowanie UV, a ich aksamitny dotyk oraz modny dekor sprawiają, że przebywanie oraz gotowanie w takim otoczeniu to czysta przyjemność. Dla kontrastu z białymi frontami zestawiliśmy czarne uchwyty meblowe marki Nomet o nowoczesnym, ponadczasowym wzornictwie.

Naturalnie, blaty!
Aby nieco złamać dominującą w kuchni biel, na wyspie oraz pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami zabudowy zastosowano blaty Postforming o grubości 38 mm, wiernie oddające strukturę naturalnego drewna. Tego typu materiał zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości oraz dużą ergonomię użytkową, a przy tym jest niedrogi!

W tej aranżacji pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami użyto płyty Splashback. Płyta taka jest łatwa w montażu oraz dostępna w bogatym wzornictwie, co również pozwala na stworzenie niepowtarzalnej i indywidualnej aranżacji kuchni. W przypadku konkretnych dekorów można dopasować takie same płyty oraz blaty robocze. Wszystko w zależności od własnych preferencji.

Są panele i te drugie…panele idealne do kuchni!
Na podłodze naszej kuchni znalazły się laminowane panele podłogowe również utrzymane w białej kolorystyce o głębokiej strukturze naturalnego drewna. Można by pomyśleć, że białe elementy, zwłaszcza w kuchni, to nie najlepsze rozwiązanie pod względem użytkowym. Jednak zależy, jakie panele zastosujemy! Ten konkretny model o wysokiej klasie ścieralności nie tylko doskonale się prezentuje, ale jest również uodporniony na wodę! Dodatkowo, jest odporny uderzenia i wgniecenia, doskonale sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym, jest łatwy w utrzymaniu czystości, a także nie straszne mu są bliskie spotkania z damskimi obcasami. To innowacyjny oraz wytrzymały produkt, który spełni wszystkie oczekiwania i wymagania w każdej nowoczesnej kuchni.

W naszej aranżacji istotnym dopełnieniem stały się dodatki w postaci czarnego AGD oraz czarnej lub szarej baterii kuchennej wraz ze zlewozmywakiem (według gustu), a także siedziska krzeseł do wyspy o podobnej strukturze i kolorystyce, co blaty robocze.

Czyż białe nie jest piękne?

Sprawdź produkty z tej inspiracji