Dwa doskonałe pomysły na zagospodarowanie narożnych szafek w kuchni. Co w tym przypadku ma nam do zaoferowania uznana marka Peka?

Szuflady kuchenne

Jednym z większych osiągnięć współczesnych mebli kuchennych jest to, iż pozwalają one zagospodarować dosłownie każdy fragment przestrzeni. Pozwalają zagospodarować nie tylko przestrzeń wzdłuż ścian, ale również na ich łączeniu, czyli w rogach kuchni. W jaki sposób? Za pomocą szafek narożnych, przy czym szafki te wymagają również odpowiedniego wyposażenia i akcesoriów umożliwiających korzystanie z nich łatwo, prosto i przyjemnie. Jak powinno wyglądać to wyposażenie?

Pomysł 1. System Magic Corner od marki Peka zapewni Ci pełen komfort w dostępie do każdej szafki narożnej w Twojej kuchni

Szafki znajdujące się w samym rogu kuchni niemal bez wyjątku oznaczają jeden i ten sam problem – problem z dostępem do ich zawartości. W zależności od tego, jak zabudowana jest Twoja kuchnia oraz jaki jest w niej rozkład mebli i sprzętów AGD, dostęp ten może być trudny lub bardzo trudny, ale nigdy łatwy. Poza jednym przypadkiem – gdy zdecydujesz się na zamontowanie w takiej szafce systemu Magic Corner marki Peka.

Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy peka.pl

Magic Corner to zestaw półek w stylu nowoczesnych szuflad cargo, które możesz wysunąć na zewnątrz szafki jednym płynnym ruchem. Ten jeden prosty ruch wystarczy, aby wszystko, co znajdowało się w szafce, znalazło się w zasięgu Twojej ręki. Bez schylania się, bez przyklękania i sięgania w głąb szafki. Trudno o bardziej komfortowe rozwiązanie.

Pomysł 2. Nowoczesne kosze i nerki Le Mans marki Peka zamiast tradycyjnych półek kuchennych

Tradycyjne szuflady to przeżytek. Nowoczesne szuflady kuchenne to zupełnie nowa jakość i nowe możliwości. Jednak w przypadku szafek narożnych, czy tzw. ślepych narożników, konieczny jest dobór takiego wyposażenia szafki, aby współgrało ono z niełatwym położeniem mebla. Jeśli nie opisywany wyżej system Magic Corner, być może warto postawić na systemy narożne Le Mans.

Szuflady kuchenne

W przypadku tego systemu mamy do czynienia z akcesoriami znanymi w branży meblarskiej jako nerki Le Mans. Jest to kolejny produkt marki Peka stworzony z myślą o funkcjonalności i komforcie korzystania z trudnodostępnych szafek kuchennych przylegających do narożników. Szuflady tego typu można wysunąć równie łatwo, jak w przypadku systemu Magic Corner i równie łatwo można uzyskać dostęp do ich zawartości. Rozwiązanie to pozwala zagospodarować wygodnie nawet tą przestrzeń, która normalnie zostałaby wykorzystana jako przechowalnia rzeczy, po które sięga się raczej rzadko. Dzięki nerkom Le Mans marki Pekka nie musimy już skazywać zawartości naszych szafek kuchennych na zapomnienie. Miejsce w nich jest po to, aby z niego korzystać!