Nowoczesna, stylowa łazienka bez płytek ceramicznych? Z nowymi płytami dekoracyjnymi Rocko Wall Tiles jest to jak najbardziej możliwe!

Płyty dekoracyjne SPC do łazienki

Głównym problemem przy urządzaniu lub odnawianiu łazienki jest specyfika tego pomieszczenia i wysoki poziom wilgotności, z jaką muszą mierzyć się wszystkie materiały wykończeniowe. Głównie z tego powodu tak popularnym rozwiązaniem przy wykańczaniu łazienek były praktycznie niewrażliwe na wilgoć płytki ceramiczne. Teraz jednak na rynku pojawiło się coś nowego, co ma szansę usunąć w cień całą ceramikę. Co to takiego?

Jak w prosty sposób odświeżyć łazienkę, bez wykorzystania płytek ceramicznych?

Produktem, który ma sporą szansę zawojować łazienki (ale też np. kuchnie) w całej Polsce, a może i na całym świecie, są wodoodporne płyty dekoracyjne SPC. Wytwarzane przez markę Kronospan płyty winylowe Rocko, mogą być wykorzystywane na podłogi, ściany, a nawet jako listwy maskujące. W ramach kolekcji Rocko Wall Tiles dostępne są linie:

  • Stones – są to płyty dekoracyjne idealnie odwzorowujące rysunek naturalnego kamienia, pod względem technicznym będąc jednocześnie materiałem o wiele łatwiejszym w obróbce i w użyciu.
  • Bosco – jeśli nie kamień, to może drewno? Łazienka wykończona wodoodpornymi płytami imitującymi wiernie naturalne drewno to bardzo ciekawe rozwiązanie.
  • Orient – kto nie chciałby poczuć się jak w pałacu wezyra? Płyty SPC z tej linii to prosty sposób na przeniesienie się w krainę bajkowego orientu.
  • Color – ta linia płyt to rozwiązanie idealne dla lubiących bawić się stylem i formą. Poszczególne kolory pozwalają stworzyć łazienkę o więcej niż oryginalnym wyglądzie.

Oczywiście, samo wzornictwo to nie wszystko, co mają do zaoferowania płyty wodoodporne Rocko Wall Tiles. Co sprawia, że są tak dobrym rozwiązaniem dla każdej łazienki?

płytami dekoracyjnymi Rocko Wall Tiles

Wielkoformatowe płyty dekoracyjne SPC do łazienki. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dekoracyjne, wielkoformatowe płyty wodoodporne SPC to nowy produkt w ofercie Kronospanu. Sama jego specyfika pokazuje, iż może on skutecznie zastąpić stosowane do tej pory rozwiązania. Do cech, które przemawiają za taką prognozą, należy zaliczyć:

  • wodoodporność – umożliwia użycie płyt dekoracyjnych w łazience, kuchni lub w każdym innym pomieszczeniu, w którym należy liczyć się z obecnością wilgoci;
  • waga – płyty SPC są materiałem bardzo lekkim, nie obciążającym np. posadzek, na których są układane;
  • wielkoformatowość – duży format to ostatni krzyk mody i możliwość łatwego stworzenia ciekawych aranżacji.

Ważną zaletą płyn dekoracyjnych SPC Rocko Wall Tiles jest również to, iż można je układać praktycznie na każdej powierzchni, w tym na betonie, płytkach, sklejce czy gipsie. Bez względu na podłoże, ich montaż jest łatwy i zapewnia wieloletnią trwałość.