Szybka i tania metamorfoza wnętrza. W jaki sposób można ją przeprowadzić?

fronty kuchenne

Odświeżenie wnętrza często kojarzy nam się z drogim i wymagającym wielu przeróbek remontem. W rzeczywistości jednak zdumiewające efekty można osiągnąć stosunkowo tanim kosztem i w naprawdę krótkim czasie. Tego typu zadziwiające metamorfozy domów i mieszkań możliwe są do przeprowadzenia dzięki dostępnym u nas elementom wykończenia wnętrz. Co to za elementy i w jaki sposób można je wykorzystać?

Całkowicie nowa kuchnia dzięki frontom kuchennym z płyt meblowych

Meble kuchenne stanowią podstawę zabudowy tego pomieszczenia. Jeśli więc zastanawiasz się nad odnowieniem swojej kuchni, zacznij właśnie od mebli. Nowe meble potrafią zmienić wszystko – estetykę, stylizację, funkcjonalność, a nawet wpłynąć na zmianę samopoczucia osób przebywających w Twojej kuchni. Decydując się na fronty kuchenne z płyt meblowych, możesz wybierać spośród:

Każdy z wymienionych rodzajów frontów kuchennych oferuje nieco inny zestaw cech, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swojego wyobrażenia o nowej, idealnej kuchni. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię i poszukać inspiracji, które pomogą Ci w stworzeniu czegoś wyjątkowego.

Jak odnowić meble kuchenne

Efekt odnowionego salonu dzięki ściennym panelom dekoracyjnym

Odnowienie salonu nie musi już wiązać się z malowaniem ścian, co jest czynnością długotrwałą i przysparzającą niemało kłopotu, nawet gdy korzysta się z usług profesjonalistów. Znacznie prostszą, a często i tańszą opcją jest wykorzystanie możliwości, jakie dają nam ścienne panele dekoracyjne, a zwłaszcza:

Salon - inspiracje

Obie te kolekcje zawierają różne warianty płyt dekoracyjnych do montowania na ścianach w każdym pomieszczeniu – również w tak ważnym i pełniącym tak reprezentacyjną rolę, ja salon. Żadna, nawet najlepsza i najlepiej dobrana farba nie zapewni Ci tego efektu, co panele dekoracyjne. Ich obecność zmienia wnętrze całkowicie, wprowadzając do niego nie tylko barwę, ale i formę. No i w każdej chwili możesz w prosty sposób płyty te zdemontować, by zastąpić je innymi. W końcu nikt nie powiedział, że nie można zmieniać aranżacji salonu co roku.

Piękny i funkcjonalny pokój dziecinny z panelami winylowymi i nie tylko

Mamy już odnowioną kuchnię i salon, a co z pokojem dziecinnym? Spokojnie, o nim też pomyśleliśmy. W pokoju tym, jak wiadomo, podłoga narażona jest na szybkie zużycie. Klocki, samochodziki, kredki i wszystko, co tylko dziecko może wymyślić, będzie po niej rysowało, tarło i ślizgało się każdego dnia. Dlatego właśnie w pokoju dziecinnym koniecznie połóż panele winylowe. Jest to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecinnego, ale nie tylko. Sprawdzą się również w kuchni. Panele winylowe Rocko położysz także na płytki.

Proform Kinds - ściany

A co ze ścianami? Tu do akcji wkraczają wspominane już płyty dekoracyjne, tym razem z kolekcji Kids Proform. W tej kolekcji znajdziesz płyty stworzone z myślą o najmłodszych, a więc nie tylko trwałe, ale i naprawdę pięknie wykonane.