Trendy w projektowaniu biur na 2021 rok. Jak zmienia się podejście do aranżacji przestrzeni biurowej?

Trendy w projektowaniu biur na 2021 rok

Koniec z białą sterylnością i minimalizmem. Nowa biznesowa rzeczywistość przyniosła nowe, zupełnie inne trendy w projektowaniu i urządzaniu biur. Liczyć się będzie przede wszystkim komfort, wykonywanie pracy zespołowej w nieformalnym otoczeniu oraz odcięcie od źródeł dekoncentrującego hałasu. W jaki sposób łatwo osiągnąć podobne założenia?

Komfort i łatwość podejmowania pracy w zespole. Jak zmienią się zastosowania blatów roboczych do konstrukcji biurek i stołów konferencyjnych?

Ostatnie zmiany, które dotknęły biznes na całym świecie, nie pozostały bez wpływu na to, w jaki sposób wykonujemy naszą pracę oraz w jaki sposób chcemy ją nadal wykonywać. Nowe trendy w aranżacji przestrzeni biurowych pokazują wyraźnie, iż nadchodzi zmierzch klasycznego podejścia do organizacji i wykonywania pracy, a jego miejsce zajmują zupełnie nowe rozwiązania. Jedną z takich zmian będzie nowe podejście do stanowiska pracy składającego się z biurka, fotela i komputera. W najbliższej przyszłości przestrzeń ta ma być znacznie mniej odseparowana od stanowisk pozostałych pracowników, a oprócz tego mają powstawać strefy przeznaczone do pracy zespołowej. Dominować ma też trend ekologiczny. Co oznacza to dla wykonawców dbających o wyposażenie biur?

  • rosnące zainteresowanie blatami z drewna litego;
  • budowanie mniejszych biurek i łączenie ich tak, aby pracujące przy nich osoby miały ze sobą ułatwiony kontakt;
  • projektowanie i wykonywanie nowoczesnych wersji stołów konferencyjnych, a raczej stołów do pracy w zespole.

Oczywiście, blaty klejone z litego drewna nie będą jednym stosowanym w tym celu materiałem. Z całą pewnością zyskają również blaty z tworzyw mineralnych, eleganckie blaty Slim Line oraz blaty laminowane Post-formed.

Panele dekoracyjne moduloform do biura.jpg [597.13 KB]

Przytulna atmosfera i strefy ciszy największymi wyzwaniami projektantów. Jak sprawdzą się tu płyty dekoracyjne Kronospan oraz Kaindl?

Nowoczesne biuro przestaje być kojarzone z korporacyjną surowością, a staje się bliższe panującym w każdym domu czy mieszkaniu warunkom. Podłoga powinna być nie tylko naturalna, ale też piękna, a więc nie zimne płytki czy nieestetyczne wykładziny, ale raczej panele podłogowe Kaindl, doskonale odwzorowujące naturalne drewno. Rewolucja dotknie też ścian. Tu już nie wystarczy sama farba czy zakrywające je tablice z hasłami motywującymi. Nowoczesne biuro wymagać będzie czegoś w rodzaju paneli dekoracyjnych KronoWall 3D, dzięki którym ściany zyskają efektowną zabudowę tworzącą zupełnie inny odbiór całego pomieszczenia.

Projektanci wyznaczający trendy w projektowaniu biur na 2021 rok przewidują, iż mają to być powierzchnie nie tylko funkcjonalne, przytulne i komfortowe, ale również doskonale wyciszone, co możliwe będzie do osiągnięcia właśnie dzięki wspomnianym już panelom. W ten sposób praca stanie się przyjemniejsza, a przez to i znacznie wydajniejsza. A przecież o to nam wszystkim powinno właśnie chodzić.