Intar wprowadza nową funkcjonalność

widok_4.bmp
14 października 2020

Narzędzie na miarę Twoich potrzeb – Intar wprowadza nową funkcjonalność

Obecny rynek sprzyja stolarzom, a zapotrzebowanie na usługi stolarskie wciąż wzrasta. Pojawiają się nowi klienci, a ilość zamówień jest ogromna. Wymagania klientów co do jakości, terminowości oraz szybkości wykonania zlecenia także są wysokie. Pojawia się więc pytanie – jak nadążyć za coraz wyższymi wymaganiami klientów oraz jak wykonać wszystkie zlecenia w możliwie jak najszybszym czasie?


Firma Intar, będąca jednym z wiodących w kraju dostawców komponentów dla meblarstwa, wychodzi naprzeciw potrzebom stolarzy i wprowadza do swoich usług nową funkcjonalność. Dzięki temu rozwiązaniu klienci są w stanie zyskać to, co najcenniejsze, czyli czas. To z kolei umożliwia im realizację większej ilości zleceń. Tą nową funkcjonalnością jest dedykowany dla branży meblarskiej program CAD do projektowania mebli skrzyniowych, który pozwala na modelowanie dowolnych brył meblowych w środowisku 3D. Projektowanie odbywa się w oparciu o bazę okuć największych producentów (m.in. BLUM). Aby maksymalnie usprawnić pracę z narzędziem Intar przygotował parametryczną bibliotekę mebli, która definiuje rozwiązania technologiczne oraz pozwala na ujednolicenie technologii budowy mebla. 

System automatycznie generuje dokumentację produkcyjną, która zawiera wykaz wszystkich materiałów oraz instrukcję wspomagającą montaż mebla. Po obróbce materiałów przez stolarnię klient otrzymuje gotowe, nawiercone komponenty meblowe, przygotowane do montażu. Każdy z wyprodukowanych elementów posiada etykietę identyfikacyjną z nazwą bryły meblowej oraz nazwą elementu, dzięki temu meble składa się jak klocki Lego. Stolarz nie otrzymuje więc tylko pociętych formatek, a gotowe komponenty mebla, które pozostaje mu jedynie zamontować u swojego klienta. Co więcej, zanim zlecenie trafi do produkcji, klient ma możliwość zobaczenia wizualizacji pomieszczenia z wybranymi przez siebie meblami.

Uzupełnieniem wdrożonego narzędzia jest katalog brył meblowych. Ułatwia on stolarzowi pracę z klientem – zawiera wszystkie możliwe rozwiązania, które ma do wyboru jego zleceniodawca w procesie projektowania swoich mebli. Stolarz za pomocą katalogu może więc pokazać klientowi różnorodne rozwiązania, nie mając ze sobą zdjęć swoich poprzednich realizacji. W katalogu znajdują się przykładowe wizualizacje i akcesoria, a także bryły meblowe, które mogą być wykonane w dowolnych wymiarach.

Masz jakieś pytania?
Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą: dominika.krawczyk@intar.pl