Aranżacja pokoju młodzieżowego. Praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, z których warto skorzystać

<?php echo e($image->getAlt(), false); ?>
2023-02-09 13:23:55

Czego nie znosi młodzież? Nudy! Zwłaszcza nudy wokół siebie, w tym i we własnym pokoju. I właśnie dlatego aranżacja pokoju młodzieżowego – dla chłopca lub dziewczyny – bywa niemałym wyzwaniem dla rodziców. Na szczęście z pomocą przychodzi marka Proform z jej kolekcjami frontów, paneli i produktów gotowych, które wprowadzą ożywienie do każdego wnętrza. W jaki sposób można je wykorzystać?

Jak stworzyć pokój młodzieżowy dla chłopca lub dziewczyny? W jaki sposób wykorzystać w tym celu możliwości kolekcji Proform?

Pokój młodzieżowy, aby pozostawał atrakcyjny dla jego lokatora, zawsze powinien się wyróżniać na tle standardowych aranżacji. Biurko, fotel, łóżko, szafa – wszystko to jest ważne i należy zadbać o to, aby każdy z tych elementów znalazł się pokoju dorastającego chłopca lub dziewczyny. Jednak to nie funkcjonalność mebli decyduje o atrakcyjności pokoju młodzieżowego, a wszystko to, co wokół nich. Jakie elementy pozwolą zmienić zwykły pokój w miejsce, w którym każdy młody człowiek będzie chciał przebywać?

Materiały proform do pokoju młodzieżowego

  • Maskownice grzejnikowe– ażurowe lub ramowe maskownice na kaloryfer, w różnych kolorach, wzorach i wymiarach.
  • Gotowe elementy dekoracyjne Modulwall– dostępne w różnych kolorach i rodzajach frezowania elementy dekoracyjne, pozwalające nadać pomieszczeniu ciekawy, oryginalny wygląd.
  • Małe elementy dekoracyjne Modulstyling– niewielkie elementy zdobnicze do aplikacji na dowolny rodzaj podłoża, stanowiące doskonałe akcenty dodatkowe dla każdej aranżacji.
  • Gotowe wezgłowia łóżek– zamiast standardowych, oryginalne, fantazyjne wezgłowia, pozwalające zmienić zwykłe łóżko w wyjątkowe miejsce nocnego wypoczynku.

Oprócz wymienionych tu produktów gotowych Proform, do aranżacji pokoju młodzieżowego można wykorzystać również fronty meblowetej samej marki, a także elementy kolekcji ażurowej oraz kolekcji pełnej, również od Proform.

O czym należy pamiętać, urządzając mały pokój młodzieżowy? Które pomysły warto tu wykorzystać?

Planując aranżację pokoju młodzieżowego o niewielkiej powierzchni, koniecznie należy pamiętać o następujących wskazówkach:

  • małego pokoju nie należy zastawiać zbyt dużą ilością mebli,
  • nie powinno się wszystkich mebli ustawiać pod ścianami,
  • należy zadbać o to, aby każdy mebel był komfortowy i funkcjonalny,
  • w małym pokoju nie ma miejsca na ciężkie, masywne meble o dużych gabarytach,
  • ściany należy pokryć farbą o jasnym odcieniu, sam sufit malując na biało.

W małych pokojach niezwykle istotne jest również rozważne podzielenie powierzchni na odrębne części przeznaczone np. do nauki, snu i wypoczynku. Zastosowanie elementów takich jak panele dekoracyjne XLA z linii Moduloform, bardzo ułatwia to zadanie.


Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii