Baterie filtrujące wodę – którą wybrać

Baterie filtrujące wodę – którą wybrać
2023-09-29 14:08:07

Baterie filtrujące wodę to rozwiązanie stosowane w coraz większej ilości kuchni. Nie tylko ułatwia życie, ale też pozwala oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko, ograniczając liczbę zużywanych plastikowych butelek. Szczególnie chętnie wybierane są systemy filtrujące wodę marki Franke. Sprawdziliśmy, jakie rozwiązania oferuje nam ta uznana szwajcarska marka.

Franke to jeden z wiodących na polskim rynku producentów artykułów gospodarstwa domowego. Najbardziej rozpoznawalny za sprawą szerokiej gamy najwyższej jakości zlewozmywaków kuchennych, szturmem podbija też rynek baterii filtrujących wodę.

Systemy filtrowania wody Franke zapewniają dostęp do czystej, doskonałej w smaku i wolnej od bakterii i wirusów wody, którą mogą bezpiecznie pić nawet małe dzieci. Decydując się na rozwiązania, proponowane przez markę Franke, mamy do wyboru dwa odrębne systemy filtrowania – kapsułkowy oraz z filtrem do montażu w szafle pod zlewozmywakiem.

Którą baterię filtrującą Frankę wybrać?

Nim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, porównajmy dwa systemy filtrujące firmy Franke. Kapsułkowy system Vital to kompaktowe rozwiązanie wbudowane w baterię i niewymagające montażu dodatkowych filtrów pod zlewozmywakiem. To maksymalna prostota  – wymienny kapsułkowy filtr zapewnia zaawansowaną, kilkuetapową filtrację wody i oczyszczenie jej z 99,99% bakterii, wirusów, mikrocząsteczek plastiku i osadów oraz rdzy. Marka Franke oferuje nam trzy rodzaje baterii kuchennych, obsługujących system filtrujący Vital – Vital J, Vital S i Vital Semi-Pro (z ruchomą wylewką z funkcją prysznica), każda opcja dostępna w kolorach chrom / gun metal i czarna stal / stal optyczna.

Drugim, bardziej zaawansowanym systemem filtracji wody Franke jest Clear Water, który możemy używać z bateriami Atlas Clear Water i Eos Clear Water (oba w kolorze stal szlachetna) i Neptune Clear Water (cappucino, chrom i onyx). Baterie filtrujące obsługujące system Clear Water wymagają montażu pod zlewozmywakiem niewielkiego wkładu węglowego z ceramicznym filtrem, który dzięki kompaktowym rozmiarom zajmuje bardzo mało miejsca i sprawdzi się nawet w niewielkich kuchniach. System nie tylko poprawia smak i zapach wody, ale też zmiękcza ją i redukuje ilość bakterii, wirusów, pestycydów oraz metali ciężkich.

A zatem, którą baterię filtrująca wodę Franke wybrać? Najprościej mówiąc, zależy to przede wszystkim od naszych potrzeb. Jeśli mamy dużą rodzinę i zużywamy znaczne ilości filtrowanej wody do picia, bardziej opłacalny jest wybór systemu podszafkowego Clear Water, który na jednym filtrze pozwala na oczyszczenie aż 8000 litrów płynu. Jeśli nasze zapotrzebowanie nie jest aż tak duże, a dodatkowo stawiamy na jak najprostsze rozwiązania, idealnym wyborem będą  baterie filtrujące Franke Vital. Niewielka kapsułka montowana na baterii oczyści nawet 500 litrów wody z najwyższa skutecznością, a przy tym w  najprostszy możliwy sposób.

Oczywiście niezależnie od wybranego systemu filtrującego wodę, baterie zlewozmywakowe Franke, dostosowane do każdego z systemów zapewnią nam najwyższą jakość wykonania i ponadczasową estetykę, która sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach.

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii