Jak możesz odnowić meble kuchenne w prosty i elegancki sposób? Czego będziesz w tym celu potrzebować?

jak-odnowić-meble-kuchenne
2023-02-23 13:27:52

Masz swoją ulubioną kuchnię z ulubionymi meblami, które jednak są z Tobą na tyle długo, że zdążyły Ci się już zwyczajnie znudzić. Co robisz? Możesz zdecydować się na wymianę całych mebli, ale możesz też poprzestać jedynie na samej wymianie frontów. Taka wymiana nada Twojej kuchni zupełnie nowego wyglądu, odświeży ją, uatrakcyjni i zapewni Ci radość korzystania z niej przez kolejne lata. W jaki sposób należy podejść do wymiany frontów do szafek kuchennych?

Jakie fronty do szafek kuchennych warto wybrać? Co powinno mieć wpływ na ich wybór?

Przeglądając naszą ofertę frontów meblowych, bardzo szybko zorientujesz się, iż do wyboru masz naprawdę sporo różniących się od siebie wariantów. Decydując się na odnowienie swoich mebli kuchennych, stare fronty możesz wymienić na:

Ponieważ mowa tu o frontach do mebli kuchennych, ważnym jest, aby nowe fronty spełniały pewne konkretne wymagania dopasowane do charakterystyki tego pomieszczenia. Muszą więc zapewniać meblom nie tylko odpowiednią estetykę, ale i funkcjonalność. Co więcej, muszą to być także fronty trwałe. Ponieważ kuchnia jest pomieszczeniem w większości domów używanym często i intensywnie, fronty do mebli kuchennych  muszą być również odporne na wszelkiego typu uszkodzenia czy zabrudzenia– o jedne, jak i o drugie jest w kuchni zaskakująco łatwo. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny rodzaj frontów do mebli kuchennych, upewnij się najpierw, że odpowiadają Ci nie tylko pod względem estetycznym, ale też wykonane są z materiału i z użyciem technologii gwarantujących trwałość i odporność na kluczowe czynniki zewnętrzne.

Jak dobrać odpowiednie uchwyty do mebli kuchennych? Czym uchwyty te powinny się wyróżniać?

To, co wyróżnia kuchnię spośród pozostałych domowych pomieszczeń, to intensywność oraz sposób jej użytkowania. W żadnym innym pomieszczeniu funkcjonalność nie jest tak istotna, jak ma to miejsce w kuchni. Funkcjonalności tej powinny być podporządkowane również meble kuchenne i to do ostatniego szczegółu. Bardzo ważnym szczegółem mebli są uchwyty, które w przypadku mebli kuchennych muszą zapewniać użytkownikom:

  • łatwe otwieranie i zamykanie szafek lub szuflad,
  • swobodę w korzystaniu z zawartości półek,
  • bezpieczeństwo i ergonomię.

Jednocześnie uchwyty kuchenne  muszą być dopasowane stylistycznie do frontów meblowych i albo stapiać się z nimi w jedną całość, albo stanowić ciekawe akcenty wyróżniające się na ich tle. Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w Twojej kuchni? Czy będą to uchwyty standardowe, relingi , czy gałki ? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że na jakiekolwiek się nie zdecydujesz, odpowiednie uchwyty do mebli kuchennych znajdziesz w naszej ofercie.

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii