Jak obrzeża meblowe mogą nadać charakter frontom

Jak obrzeża meblowe mogą nadać charakter frontom
2024-04-08 14:16:03

Obrzeża meblowe pełnią istotną funkcję zabezpieczającą, chroniąc krawędzie mebla przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Również ważna, a często nawet ważniejsza, jest jednak ich funkcja estetyczna. Doskonałym przykładem obrzeży meblowych o najwyższych parametrach estetycznych są produkty RAUKANTEX firmy Rehau, które w perfekcyjny sposób łączą w sobie doskonałą jakość, staranność wykonania oraz niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Jak obrzeża wpływają na charakter mebli?

Decydując się na wybór obrzeża meblowego możemy postawić na bezpieczny wariant, czyli obrzeże doskonale dopasowane do koloru i struktury frontu, lub eksperymentować z łączeniem odcieni, form i dekorów, co pozwoli uzyskać niestandardowe efekty estetyczne. Zwłaszcza, że do wyboru mamy naprawdę wiele opcji zarówno jeśli chodzi o fakturę obrzeża, jak i jego barwę i wzór.

Niezależnie od wybranej opcji, decyzja co do koloru, dekoru i faktury obrzeża meblowego ma ogromne znaczenie, ponieważ tylko z pozoru jest to mało widoczny dodatek, niemający wpływu na wygląd frontu i mebla jako całości. Wysokiej jakości obrzeże w kolorze frontu i dopasowanej strukturze pozwala tworzyć jednorodne, harmonijne formy, które doskonale wpasują się w każdą stylistykę wnętrzarską, od retro i rustykalnej po niewychodzący z mody styl loftowy.

Z kolei wybierając obrzeża odcinające się od frontu lub wręcz z nim kontrastujące, możemy uzyskać niebanalne rezultaty, nadające naszym meblom rys oryginalności i unikalności. Możemy eksperymentować nie tylko z kolorem czy wzorem obrzeża (np. monochromatyczny front i obrzeże o dekorze imitującym drewno czy marmur bądź fronty z dekorem drewnianym w połączeniu z jednolitym dekorem o intensywnym kolorze), ale też z jego fakturą (fronty lakierowane zestawione z obrzeżami w szlachetnym macie lub matowe fronty z metalicznymi obrzeżami).

Możliwości mamy naprawdę wiele, zwłaszcza że propozycje Rehau RAUKANTEX tworzą wiele różnorodnych linii produktowych. Obok obrzeży jednobarwnych w połysku i macie oraz szerokiego wachlarza dekorów (różne rodzaje i kolory drewna, kamień, marmur, metal, beton, wzory) mamy też obrzeża imitujące szkło lub metal, obrzeża fornirowe z naturalnego drewna, dekoracyjne obrzeża 3D z niesamowitym efektem głębioraz tzw. akcentujące, czyli o przyciągających wzrok wzorach i dekorach, z łatwością nadających ton całej bryle meblowej. Ciekawym pomysłem są też obrzeża do podświetlenia, które każdej ladzie czy półce mogą nadać wyjątkowego charakteru, tworząc niezwykłe efekty świetlne na powierzchni frontów.

Odpowiednio dobrane obrzeża meblowe mają ogromny wpływ na odbiór frontów i brył meblowych jako całości, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi opcjami i wybrać takie rozwiązania, które najpełniej wpisują się w nasze gusta estetyczne.

 

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii