Jak samemu zmienić organizację wewnętrzną w szufladach?

Jak samemu zmienić organizację wewnętrzną w szufladach
2024-04-05 14:49:58

Zależnie od naszych potrzeb, w trakcie użytkowania mebli może się okazać, że niezbędna jest zmiana sposobu organizacji przestrzeni w poszczególnych szufladach. Na szczęście nowy porządek w ich wnętrzach łatwo i szybko zaprowadzimy samodzielnie przy pomocy odpowiednio dobranych, przemyślanych akcesoriów, takich jak organizery, wkłady czy maty różnego typu. Podpowiadamy, na jakie elementy porządkujące przestrzeń wewnętrzną w szufladach warto zwrócić uwagę, i w jaki sposób je zastosować, by zapewnić sobie komfortowy dostęp do wszystkich potrzebnych nam akcesoriów

Praktyczne organizery do szuflad kuchennych...

Najwięcej szuflad różnego typu i różnej wysokości posiadamy zazwyczaj w kuchni, dlatego to właśnie na ich przykładzie zaprezentujemy najbardziej praktyczne rozwiązania, umożliwiające samodzielną zmianę organizacji ich przestrzeni wewnętrznej. Zwłaszcza, że praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań do kuchennych szuflad jest na rynku mnóstwo, a w ich dostarczaniu przodują dwie uznane firmy, specjalizujące się w produkcji systemów meblowych najwyższej jakości – Blum i Peka. W ofercie każdej z nich z najdziemy innowacyjne organizery i wkłady, dzięki którym nawet w kuchni pełnej akcesoriów zapanuje wzorowy porządek. Jakie rozwiązania do organizacji przestrzeni wewnątrz szuflad kuchennych są najchętniej wybierane

  • Wkłady na sztućce i drobne kuchenne akcesoria –dostępne zarówno w postaci wytłoczek o różnych szerokościach (np. Peka Separado), jak i zestawów pojemników i przegródek do szuflad (np. system AMBIA-LINE Blum, drewniane kratki na akcesoria Peka), dzięki którym precyzyjnie dostosujemy organizację wnętrza do naszych potrzeb. Dzięki ich zastosowaniu błyskawicznie zaprowadzimy porządek w sztućcach i zapewnimy sobie łatwy dostęp do wszystkich kuchennych akcesoriów takich jak różne rodzaje noży, korkociągi, łopatki czy otwieracze.
  • Wkłady i separatory do wysokich szuflad –z ich pomocą łatwo uporządkujemy przestrzeń wewnątrz wysokich szuflad, przeznaczonych np. do przechowywania talerzy, butelek, garnków, pojemników i słoików z produktami sypkimi itd. Listwy podłużne i poprzeczne oraz relingi Blum ORGA-LINE czy eleganckie drewniane wkłady do szuflad i skrzynki Fine Line MosaiQ marki Peka sprawią, że do każdego przedmiotu będziemy mieli zapewniony łatwy dostęp, co pozwoli w prosty sposób utrzymać porządek na co dzień.
  • Wkłady na talerze –rozwiązaniem dedykowanym do przechowywania talerzy w szufladach są specjalne wkłady Peka, zapewniające im pionowy układ. Dzięki temu w każdej chwili możemy sięgnąć do naszego ulubionego talerza, bez konieczności podnoszenia całego ich stosu. Jeśli wolimy przechowywać talerze w poziomie, to świetnym pomysłem na ich organizację są uchwyty z linii ORGA-LINE Blum – w jednym separatorze możemy przechowywać do 12 talerzy, a praktyczne uchwyty pozwalają je wygodnie transportować.
  • Maty antypoślizgowe –zapobiegają przesuwaniu się ustawionych na nich przedmiotów podczas otwierania i zamykania szuflad, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w wysokich szufladach wypełnionych np. słoikami czy butelkami, ale też w szufladach z lekkimi akcesoriami, których przesuwanie się generuje niepotrzebny hałas.
  • Organizery na niestandardowe akcesoria –pozwalają w łatwy i wygodny sposób uporządkować elementy, w które wyjątkowo łatwo wkrada się chaos, na przykład plastikowe pojemniki na żywność, których w każdym domu jest zazwyczaj mnóstwo. Idealnym przykładem takiego organizera jest system Peka SpaceFlexx, składający się z bocznych ramek, montowanych przy ściankach szuflady prostopadle do frontu, i zamocowanych do nich wewnętrznych, elastycznych przegródek. Z pomocą takiego organizera w mgnieniu oka uporządkujemy pojemniki o różnych kształtach i wielkościach, likwidując problem ich przewracania się i wypadania.

...i w innych pomieszczeniach

To oczywiście tylko część dostępnych na rynku rozwiązań, pozwalających samodzielnie w prosty i szybki sposób zmienić sposób organizacji przestrzeni wewnętrznej w szufladach kuchennych. Warto przy tym pamiętać, że niemal wszystkie opisane systemy i organizery cechują się wszechstronnością i uniwersalnością, dzięki czemu z powodzeniem mogą być zastosowane również w innych pomieszczeniach.

Z pomocą drewnianych kratek Peka czy przegródek i organizerów Blum ORGA-LINE bez trudu zaprowadzimy porządek w naszej kolekcji pasków, apaszek czy krawatów, a maty antypoślizgowe doskonale sprawdzą się również w łazience, zabezpieczając dno szuflad przez zawilgoceniem i zabrudzeniami z przeciekających pojemników. System  Peka SpaceFlexx pozwoli na sprawną organizację akcesoriów elektronicznych różnego typu czy szalików, czapek i rękawiczek w garderobie, a eleganckie ramy i przegródki  AMBIA-LINE Blum możemy wykorzystać chociażby w szufladach biurka w gabinecie czy do uporządkowania drobiazgów w przedpokoju, takich jak okulary przeciwsłoneczne, zegarki czy klucze.

Co ważne, nowoczesne systemy do organizacji przestrzeni w szufladach są nie tylko trwałe, praktyczne i funkcjonalne, ale również wysoce estetyczne – wykonane są z wysokiej jakości eleganckich tworzyw lub drewna, dzięki czemu będą się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu. Stonowana gama kolorystyczna, obejmująca matową czerń, różne odcienie szarości, biel oraz jasne drewno sprawia, że organizery  świetnie komponują się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi meblami, tworząc spójną, harmonijną całość.

Jak widać, pomysłów na samodzielną zmianę organizacji przestrzeni wewnętrznej szuflad jest bardzo wiele. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych opcji, a ich wybór uzależniony jest nie tylko od rozmiaru i przeznaczenia danej szuflady, ale także od naszych preferencji – również w zakresie wyglądu i walorów estetycznych wnętrza naszych szuflad.

 

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii