Jak stworzyć kuchnię bez uchwytów? Z SERVO-DRIVE flex od marki Blum można to zrobić w ciągu kilku chwil.

Servo drive Flex_1
2023-02-25 11:12:28

Jak stworzyć kuchnię bez uchwytów? Z SERVO-DRIVE flex od marki Blum można to zrobić w ciągu kilku chwil.

Kuchnia jest sercem każdego domu czy mieszkania. Jeśli ma ono bić zgodnie z rytmem jej właścicieli, musi być ściśle dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań. Czasem dopasowanie to oznacza również wprowadzenie kilku niestandardowych rozwiązań, które potrafią wyraźnie zmienić funkcjonalność całej kuchni. Jednym z takich rozwiązań jest elektryczne wspomaganie otwierania lodówki, zamrażarki czy zmywarki. Jak to działa?

Jak w prosty sposób można stworzyć kuchnię bez uchwytów z SERVO-DRIVE flex?

SERVO-DRIVE flex od marki Blum to system sterowanych elektrycznie okuć, które doskonale zastępują tradycyjne uchwyty, w jakie standardowo wyposażane są sprzęty kuchenne. SERVO-DRIVE flex jest rozwiązaniem dostosowanym do zamontowania w różnego typu urządzeniach AGD, np. w:

  • lodówce– pojedyncze okucie pozwala otworzyć drzwi lodówki po lekkim naciśnięciu na nie;
  • lodówko-zamrażarce– jeśli jest to urządzenie dwudrzwiowe, niezbędne będzie zamontowanie dwóch, niezależnie działających okuć SERVO-DRIVE flex;
  • dużej zamrażarce– dla swobodnego otwierania dużych i ciężkich drzwi, warto zastosować parę zsynchronizowanych ze sobą okuć;
  • zmywarce– okucia SERVO-DRIVE flex doskonale sprawdzają się w zmywarkach przeznaczonych do zabudowy.

A jaki jest cel stosowania tego typu okuć? Co można osiągnąć, pozbywając się uchwytów i zastępując je sterowanym elektrycznie mechanizmem?

Dlaczego warto zamienić standardowy uchwyt na mechanizm reagujący na nacisk?

SERVO-DRIVE flex to rozwiązanie, które nie tyko pozwala stworzyć kuchnię całkowicie pozbawioną uchwytów, ale przede wszystkim wyraźnie zwiększyć komfort posługiwania się lodówką, zamrażarką czy zmywarką. Wpływa ono więc jednocześnie na:

  • estetykę kuchni– sprzęty AGD pozbawione uchwytów prezentują się znacznie korzystniej i pozwalają w łatwy sposób stworzyć kuchnię w jednej z niezwykle modnych stylizacji (np. w stylu nowoczesnym);
  • funkcjonalność– mechanizm elektrycznego otwierania drzwi pod wpływem nacisku doceni każdy, kto kiedykolwiek próbował dostać się do lodówki, trzymając jednocześnie w obu rękach pełne i ciężkie półmiski.

Ważna zaletą SERVO-DRIVE flex jest również specjalna blokada, która chroni przed niepożądanym otwieraniem się drzwi podczas opierania się o nie. Mechanizm zamontowanych w urządzeniu AGD okuć rozpoznaje intencje użytkownika, mierząc czas, przez jaki trwa nacisk na drzwi. Dłuższy nacisk pod wpływem oparcia się np. o lodówkę nie jest odczytywany jako chęć otwarcia, dzięki czemu ta pozostaje cały czas szczelnie zamknięta.

 

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii