Płyty indukcyjne standardowe czy ze zintegrowanym pochłaniaczem

<?php echo e($image->getAlt(), false); ?>
2023-09-29 13:35:05

Nowoczesna kuchnia to połączenie estetyki i najwyższej funkcjonalności – i ma to zastosowanie do każdego elementu kuchennego wyposażenia. Stąd coraz więcej praktycznych, wielofunkcyjnych rozwiązań, znacznie ułatwiających nam prace w kuchni. Jednym z nich są płyty indukcyjne ze zintegrowanym pochłaniaczem.

Płyta indukcyjna to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie kuchennych urządzeń grzewczych. Ze względu na swoje liczne zalety (m.in. szybkość przygotowywania potraw, oszczędność energii, łatwość utrzymania w czystości) indukcja stopniowo wypiera płyty gazowe czy elektryczne, co z kolei przekłada się na rosnącą dostępność różnorodnych, coraz bardziej zaawansowanych modeli.

Obok tradycyjnych płyt indukcyjnych  coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest indukcja z wbudowanym pochłaniaczem. Jak działa taka płyta i jakie są jej główne zalety?

Płyta indykacyjna z pochłaniaczem – czym się różni od standardowej?

Indukcja ze zintegrowanym pochłaniaczem to, mówiąc najprościej, połączenie dwóch urządzeń w jednym – w płytę grzewczą wbudowany jest tzw. okap blatowy, który pochłania parę i zapachy z przygotowywanych potraw bezpośrednio nad kuchnią, a nie metr nad nią.

To przełomowe rozwiązanie konstrukcyjne pozwala nie tylko na oszczędność miejsca, ale też otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości aranżacyjne – rezygnując z tradycyjnego okapu  nad płytą indukcyjną zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie kuchennych akcesoriów, przestrzeni nad kuchnią możemy też nadać walory dekoracyjne. Płyty indukcyjne ze zintegrowanym pochłaniaczem są wprawdzie droższe niż klasyczna indukcja, jednak jeśli do ceny standardowej płyty dodamy koszt okapu, który podczas jej używania jest niezbędny, różnica między „zwykłą” płytą indukcyjną a tą z pochłaniaczem nie jest już tak znaczna.

Jak działa płyta indukcyjna ze zintegrowanym pochłaniaczem? Jeśli chodzi o płytę grzewczą, to zasada jej działania jest dokładnie taka sama jak w przypadku klasycznej indukcji. Płyta z okapem blatowym również może być wyposażona w dodatkowe funkcje ułatwiające prace, np. timer, czujnik temperatury, blokadę włączenia czy możliwość łączenia dwóch pól grzejnych w jedno, co pozwala na przygotowywanie potraw w dużych naczyniach o niestandardowych rozmiarach (tzw. funkcja AutoBridge), a ponadto ma wbudowany pochłaniacz pary i zapachów. System filtrujący skutecznie zbiera opary i zapachy w miejscu, gdzie one powstają  a następnie – zależnie od modelu płyty – oczyszcza i „wdmuchuje” pobrane powietrze z powrotem do kuchni, lub wyprowadza je do kanału wentylacyjnego. Mocą wbudowanego pochłaniacza możemy sterować dokładnie tak, jak w przypadku tradycyjnego okapu.

Kiedy wybrać płytę indukcyjną z okapem blatowym?

Indukcja ze zintegrowanym pochłaniaczem to doskonały wybór do kuchni z wyspą, na której chcemy zainstalować urządzenie grzewcze. Nie musimy wówczas martwić się o montaż okapu nad wyspą, ponieważ wbudowany okap blatowy doskonale poradzi sobie z odprowadzaniem zapachów i oparów, powstających podczas gotowania, pozwalając jednocześnie na dowolna aranżację przestrzeni nad wyspą kuchenną.

Płyta indukcyjna z okapem blatowym to też świetne rozwiązanie dla osób, które w kuchni cenią sobie nowoczesny design. Zlicowana z blatem, jednolita powierzchnia indukcji zapewnia pomieszczeniu ponadczasowy look, a łatwość obsługi i wysoka skuteczność urządzenia znacznie podnoszą komfort pracy w kuchni.

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii