Gabinet na poddaszu. Jakie pomysły na aranżacje tego pomieszczenia koniecznie powinieneś rozważyć?

pomysl-na-gabinet-na-poddaszu
2023-02-23 11:59:09

Poddasze przez projektantów i wykonawców uważane jest za tzw. trudną przestrzeń, co nie znaczy wcale, że przestrzeni tej nie można umiejętnie zagospodarować. Przy odrobinie dobrej woli i kreatywności poddasze może stać się wymarzonym miejscem na cichy, sprzyjający skupieniu gabinet. Czego, oprócz pomysłu i chęci, będziesz potrzebował do zbudowania takiego gabinetu?

Gabinet na poddaszu – od czego zacząć?

Masz wolną przestrzeń na poddaszu i postanowiłeś urządzić tam dla siebie przytulny gabinet? Zacząć musisz od pomysłu, który następnie przekujesz w konkretny projekt. Powinieneś określić:

  • czego oczekujesz od takiego gabinetu,
  • jakie funkcjonalności koniecznie muszą się w nim znaleźć,
  • w jakim stylu gabinet ten ma być urządzony,
  • na jakie materiały chcesz postawić.

Mając pomysł i sporządzony na jego podstawie plan, możesz przystąpić do jego realizacji, zaczynając właśnie od materiałów, które pozwolą zmienić zwykłe poddasze w niezwykły gabinet.

Biuro na poddaszu

Meble na wymiar do biura na poddaszu

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze wspominaną już „trudną przestrzenią”, wyborem podstawowym dla zabudowy wnętrza powinny być meble na wymiar. Dokładnie tak samo powinno być w przypadku gabinetu urządzanego na poddaszu. Decydując się na takie właśnie meble, musisz rozważyć wybór płyt meblowych na wymiar . Do wyboru masz:

Zastanów się dobrze, jakich materiałów do czego chcesz użyć. I pamiętaj, że umiejętne dopasowanie materiału zawsze powinno zależeć od jego przeznaczenia.

Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń

Poddasze z reguły nie oferuje przesadnie dużej przestrzeni, stąd warto wykorzystywać każdy jego fragment. Warto też nauczyć się stosować rozwiązania, które pozwolą przestrzeń tę choćby tylko w minimalnym stopniu zaoszczędzić. Przykładem takiego tricku w sam raz dla gabinetu na poddaszu jest zastąpienie tradycyjnego biurka przygotowanym na wymiar blatem. Podobny blat może połączyć dwa dowolne meble lub wypełnić naturalną wnękę. Rezygnacja z biurka lub stołu na rzecz samego blatu pozwala zaoszczędzić zaskakująco dużo miejsca, a przy tym jest naprawdę nietuzinkowym rozwiązaniem. Co więcej, blat taki można wykonać również jako tzw. szufladę tackową. Szuflada tackowa to rodzaj wysuwanego blatu, chowanego w głębi wyposażonego w nią mebla i wysuwanego, gdy zachodzi potrzeba skorzystania z jego powierzchni. Za funkcjonalność i stabilność tego typu blatów odpowiada nowa blokada szuflady tackowej od marki Blum – już teraz w naszej ofercie.

Gabinet na poddaszu

A skoro mowa już o wykorzystywaniu każdej wolnej przestrzeni, nie sposób nie wspomnieć tu o Systemie Everest i możliwym dzięki niemu konstruowaniu szaf ze skosem. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z tzw. trudnymi przestrzeniami, w tym m.in. właśnie na poddaszach. System Gemini 10 Everest linia Fox stworzono właśnie po to, abyś mógł na swoim poddaszu wykonać szafę z drzwiami przesuwnymi, ze skosem na torze podwójnym, z dolnym torem jezdnym. System ten pozwoli Ci wykorzystać nawet tę przestrzeń, która pozornie wydawała się nie do zagospodarowania.

Biuro poddasze

Zastosuj płyty dekoracyjne na ściany

Nawet jeśli Twój gabinet na poddaszu przeznaczony będzie głównie do pracy, nie znaczy to wcale, że nie powinieneś przyłożyć wagi do jego wystroju i aranżacji. Piękne wnętrza sprzyjają nie tylko wypoczynkowi, ale i kreatywności. Doskonałym sposobem na upiększenie każdego wnętrza są płyty dekoracyjne na ściany , a zwłaszcza wodoodporne płyty ścienne Rocko Wall Tiles . Użycie ich przynosi niezwykły efekt aranżacyjny, ale również podnosi funkcjonalność wnętrza zarówno przez swoją wodoodporność, lekkość, prosty montaż, jak i łatwość utrzymania w czystości. Z tego typu dekoracjami poddasze stanie się Twoim ulubionym miejscem w całym domu!

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii