Kuchnia w bieli i drewnie

aranz_5307_D_www.jpg

Klasyczna biała kuchnia z elementami drewna
Kuchnia w bieli jest jedną z najczęściej wybieranych kuchni. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to kuchnia ponadczasowa, pasująca do praktycznie wszystkich wnętrz. Fronty w kolorze białym mogą być wykonane z płyty wiórowej laminowanej, płyty akrylowej, lub tak jak zaprezentowane w tej aranżacji - z płyty MDF laminowanej polakierowanej w kolorze białym.

Fronty lakierowane - jakie posiadają zalety?
Każde z rozwiązań posiada swoje wady i zalety. Niewątpliwą zaletą frontów lakierowanych jest wybór koloru frontu z całej palety kolorów RAL oraz brak spoiny, obrzeża. Dodatkowo, takie fronty są bardzo łatwe w czyszczeniu. Fronty lakierowane dają także możliwość wykonania frezu - w takim wypadku nie musimy stosować uchwytów.

Ciepło drewna
Kuchnia cała w bieli może się wydawać chłodna. By uzyskać efekt przytulności w pomieszczeniu można zastosować w kuchni dekory drewniane. W tej aranżacji wykorzystano płytę oraz blat roboczy w tym samym kolorze. Wybór padł na dekor 5307 Dąb Artisan marki Kronospan.

Podłoga pod kolor
W aranżacji postawiono na podłogi winylowe w kolorze zbliżonym do koloru frontów i blatów. Panele winylowe są bardzo trwałe, wodoodporne, nie rysują się oraz posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo posiadają właściwości antypoślizgowe oraz doskonale nadają się pod ogrzewanie podłogowe. Jest to więc idealny wybór do każdej kuchni! Szeroki wybór paneli winylowych oferuje firma Kronospan oraz Quick Step