Kuchnia w odcieniach betonu

Kuchnia w odcieniach betonu

Czy kuchnia to nadal jedno z najtrudniejszych do zaaranżowania pomieszczeń? Niekoniecznie! Jednym z ciekawszych efektów aranżacyjnych są fronty meblowe w ciemnym kolorze, zestawione z ergonomicznym blatem, a także z kontrastującymi z frontami jasnymi panelami podłogowymi!

Szlachetna struktura betonu

W naszej aranżacji kuchni z wyspą użyliśmy bezuchwytowych frontów z płyty laminowanej w kolorze oraz strukturze betonu, które idealnie sprawdzają się w jednolitej, wysokiej zabudowie ścian. Szafki oraz szuflady zostały wyposażone w System tip-on Blumotion, który umożliwia otwieranie poszczególnych sekcji wyłącznie poprzez ich naciśnięcie, natomiast sam domyk jest cichy i płynny (bez zbędnych uchwytów). Dodatkowo nasze szafki otrzymały zawiasy meblowe znanej marki Blum, wyposażone w innowacyjny system hamowania.

Idealne blaty kuchenne

Dla zapewnienia odpowiedniej powierzchni roboczej, tak ważnej w każdej kuchni, wykorzystaliśmy blaty konglomeratowe firmy Corian. Blaty takie charakteryzują się łatwością w utrzymaniu czystości, wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wieloletnią trwałością oraz brakiem widocznych łączeń na całej swej długości. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu można pokusić się o montaż w blacie zlewozmywaka wykonanego z tego samego materiału. Wówczas to naprawdę prezentuje się obłędnie!

Dla kontrastu i ergonomii

W naszej aranżacji zrezygnowaliśmy z powszechnie stosowanych w kuchni płytek na rzecz laminatu ściennego umieszczonego pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami. Tego rodzaju materiał polecamy szczególnie do stosowania na ścianach będących w bliskim sąsiedztwie kuchni indukcyjnych.

Aby nieco rozjaśnić i nadać kontrastu naszemu wnętrzu, zastosowaliśmy jasne, laminowane panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności. Ich nowoczesny design o głębokiej strukturze imitującej naturalne drewno to idealne rozwiązanie do każdej kuchni. Dodatkowo są one uodpornione na uderzenia oraz wgniecenia, a także na uszkodzenia powstałe w wyniku użytkowania podłogi w butach na obcasach (ukłon w stronę Pań domu). Panele laminowane to również świetny produkt do stosowania przy ogrzewaniu podłogowym.

Całości dopełniają ściany utrzymane w kolorystyce podłogi oraz liczne, kontrastujące dodatki, które jeszcze bardziej podkreślają piękno i funkcjonalność tej aranżacji.

Czyż tak zaprojektowana i zaaranżowana kuchnia nie wygląda iście zjawiskowo?!