Salon z jadalnią w oryginalnej, drewniano-betonowej aranżacji, według trendu z 2021 roku

Płyty imitujące beton

Łączenie salonu z jadalnią jest w nowoczesnym budownictwie coraz częstszym zjawiskiem. Projektanci współczesnych domów i mieszkań coraz chętniej stosują podobne rozwiązanie, tworząc pomieszczenia o ogromnym potencjale użytkowym i estetycznym. Aby jednak potencjał ten można było właściwie wykorzystać, niezbędny jest pomysł na aranżację oraz odpowiednio dobrane elementy wykończeniowe. Jaki efekt można osiągnąć, korzystając z jednego z najciekawszych trendów 2021 roku?

Jadalnia z płyt imitujących beton, czyli moc tkwiąca w surowych wzorcach

Nie ma chyba dwóch równie trudnych do skojarzenia ze sobą pojęć, jak „beton” i „jadalnia”. Jadalnia to ciepło, miła atmosfera, zapach potraw, światło świec, a beton? Beton kojarzy nam się z zimną surowością i twardą porowatością. Łączenie betonu z jadalnią z pozoru zdaje się być aranżacyjnym nieporozumieniem. A jednak!

W kolekcji marki Kaindl – producenta z branży meblarskiej i elementów wykończenia wnętrz z ponad 100-letnim doświadczeniem – znaleźć można dekory w laminacie łudząco przypominającym beton lub kamień. Kaindl oferuje kilka tego tupu dekorów, np.:

  • 44407 DP Beton Concrete Art Platinum,
  • 44375 DP Beton Concrete Art Pearlgrey,
  • 44405 DP Beton Concrete Art

Płyty imitujące beton dostępne są w formacie 2800 x 2070 mm i grubości 19 mm, a wykonać można z nich unikalny komplet mebli do jadalni zaaranżowanej w stylu nowoczesnym lub w stylu industrialnym. Użycie dekoru synchronicznego zapewni ciągłość wzoru zestawionych ze sobą szafek, co dostarczy wyjątkowych wrażeń estetycznych.

postarzana deska w jadalnii.jpg [362.82 KB]

Efekt postarzanej deski w jadalni i salonie to coś więcej, niż tylko gustowne wyróżnienie

Beton kojarzy się z nowoczesnością i surowością, może wizualnie obniżać temperaturę wnętrz, ale poprawnie zestawiony z innymi elementami, wprowadza wyjątkowy balans i zapewnia niezwykłą wprost oryginalność. Sposobem na osiągnięcie podobnego efektu jest zestawienie mebli z płyt imitujących beton, z podłogą wykonaną z desek o rysunku przypominającym postarzane, naturalne drewno. I tu po raz kolejny przychodzi nam z pomocą marka Kaindl wraz ze swoją kolekcją podłóg i modelami paneli w rodzaju:

  • K2215 SQ Hickory LOWA,
  • 38156 LH Hickory MOOD,
  • K2214 SQ Hickory OREGON.

Zestawienie ze sobą mocnych, betonowych akcentów w postaci zestawu mebli jadalnianych (kredensy, szafki) oraz podłóg z efektem starego, nieco już „zużytego” drewna, to doskonały pomysł na oryginalną jadalnię połączoną z salonem. Tym bardziej że ten sam efekt można stworzyć właśnie w salonie.