Nowoczesna kuchnia – połączenie czerni i drewna

Nowoczesna kuchnia – połączenie czerni i drewna
2023-09-29 13:02:37

Nowoczesna kuchnia to nie tylko przemyślane rozwiązania, zwiększające funkcjonalność przestrzeni i ułatwiające pracę, ale też innowacyjny, przyciągający wzrok design. Jednym z najgorętszych trendów w urządzaniu kuchni w 2023 roku jest połączenie czerni i drewna – ponadczasowe zestawienie cechujące się elegancją i niezaprzeczalnym stylem.

Będąc jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu, modna kuchnia powinna zachęcać do przebywania w niej i tworzyć przyjazną przestrzeń o wysokich walorach estetycznych. To wszystko zapewni nam najmodniejsze połączenie elementów w czerni z drewnianymi akcentami. Jak stworzyć czarno-drewnianą kuchnię i w jakich stylach wnętrzarskich sprawdzi się ona najlepiej?

Połączenie czerni i drewna w kuchni – jakie materiały wykorzystać?

By kuchnia w czerni i drewnie była nie tylko elegancka i stylowa, ale też praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości, warto wykorzystać nowoczesne materiały o wysokich właściwościach użytkowych. Podstawą czarno-drewnianej kuchni mogą być odporne na zabrudzenia i palcowanie akrylowe płyty meblowe  Kronospan o eleganckiej matowej strukturze.

Doskonałym wyborem będzie płyta Acrylic Matt 0190 AM  w głębokim, szlachetnym macie, która jest dodatkowo wyjątkowo wytrzymała i odporna na uszkodzenia, uderzenia i promieniowanie UV. Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym meble z frontami z czarnej płyty akrylowej Kronospan Acrylic Matt łatwo utrzymać w czystości, a głęboka czerń przez lata nie blaknie, zachowując głęboką intensywność koloru.

Świetnym akcentem, przełamującym dominację czarnego matu w nowoczesnej kuchni będą płyty drewnopochodne Kronospan, np. laminowane płyty wiórowe  z linii Standard i Contempo, zawierające kilkadziesiąt naturalnych dekorów drewnopochodnych o różnych odcieniach i zróżnicowanym rysunku usłojenia. Zależnie od naszych potrzeb i gustu możemy wybierać pomiędzy bardzo jasnym drewnem (np. dekor Dąb Hudson Biszkoptowy K527 HU  czy słoneczny Dąb Craft Złoty K003PW), stonowanymi odcieniami brązów aż po intensywne, nasycone dekory w ciemnym drewnie, jak Orzech 0729PRczy Dąb Brązowy K090 PW.

Jak połączyć w kuchni czerń i drewno?  Drewniane elementy możemy zastosować na pojedynczych frontach i uzupełnić blatami w drewnianych dekorach, albo też zestawić dolne szafki w szlachetnym czarnym macie z górnymi szafkami w dekorach drewnianych. Możliwości jest naprawdę wiele!

Dla kogo kuchnia w czerni i drewnie?

Kuchnie wykończone w czerni i drewnie sprawdzą się doskonale w wielu stylistykach wnętrzarskich. Takie pomieszczenia mogą mieć nie tylko nowoczesny, industrialny czy loftowy charakter  – umiejętne zestawienie odpowiednio dobranych dekorów i uzupełnienie ich o stylowe dodatki pozwoli nam również świetnie zaaranżować czarno-drewnianą kuchnię w klimacie retro, skandynawskim czy glamour.

Choć mogłoby się wydawać, że czarne kuchnie uzupełnione drewnem sprawdzą się tylko w dużych pomieszczeniach, akcenty z jasnych płyt drewnianych pozwolą z powodzeniem zastosować takie rozwiązanie również w niewielkich wnętrzach. W małych kuchniach dobrym pomysłem może być zastąpienie matowych frontów powierzchniami wykończonymi na wysoki połysk  – świetnie sprawdzi się np. płyta akrylowa Kronospan Acrylic Gloss 0190 AG  o wysokim stopniu połysku i niespotykanej głębi koloru czy czarna płyta akrylowa 5112B Moro Rauvisio Brilliant  firmy Rehau o wysokopołyskowym wykończeniu.

Kuchnia będąca połączeniem matowych czarnych płyt meblowych i drewnianych akcentów to supernowoczesne rozwiązanie, które przez lata nie wyjdzie z mody. Taka kuchnia zachwyca wysublimowanym stylem, a w dodatku jest prosta do utrzymania w czystości i można ją uzupełnić wieloma różnorodnymi dodatkami.

Nowoczesna kuchnia – połączenie czerni i drewna

 

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii