Nowoczesna mała jadalnia z meblami na wymiar. W jaki sposób możesz nadać jej wyjątkowego charakteru?

płyty meblowe rodzaje
2023-02-23 10:56:19

W ostatnich latach odchodzi się od wydzielania osobnych pomieszczeń dla jadalni. Tego typu rozwiązania sprawdzały się w starym budownictwie, w nowoczesnych domach i mieszkaniach jadalnia łączona jest zwykle z kuchnią lub z salonem, a nierzadko z kuchnią i salonem jednocześnie. Jak taka mała, nowoczesna jadalnia powinna wyglądać? Jak należy ją zaaranżować i o czym podczas jej wykańczania koniecznie należy pamiętać?

Jasne fronty meblowe frezowane

Nowoczesne meble na wymiar do jadalni – jak zabrać się do ich wykonania?

Pierwszą rzeczą, którą będziesz potrzebować do stworzenia doskonałych, nowoczesnych mebli do swojej małej jadalni, jest odpowiednio dobrany materiał. U nas znajdziesz szeroki wybór materiałów do budowy mebli, spośród których będziesz musiał wytypować te najodpowiedniejsze. Jakiego typu są to materiały? Przykładowo:

  • płyty meblowe – tych do wyboru masz kilka typów, wśród nich płyty drewnopochodne surowe lub uszlachetnione oraz zawsze modne sklejki;
  • fronty meblowe – to najbardziej reprezentacyjne elementy współczesnych mebli, odpowiadają przede wszystkim za ich wygląd, ale nie są bez wpływu również na ich trwałość oraz funkcjonalność.
  • blaty slim line – cienkie blaty z płyt kompaktowych mają szerokie zastosowanie jako blaty w komodach, blaty stołowe.

Eleganckie fronty meblowe w stylu glamour

Oczywiście, same meble to nie wszystko. Dobrze zaprojektowana i zaaranżowana jadalnia musi również wyróżniać się właściwie dobraną podłogą – w tym przypadku polecamy nasze panele laminowane– oraz elementami wykończenia wnętrza. Takimi elementami sprawdzającymi się w małej jadalni są chociażby nasze panele ażurowez kolekcji Proform – praktyczne, dekoracyjne i łatwe w montażu. Polecamy także wielokoformatowe płyty ścienne Rocko Wall Tiles.

Stół na wymiar wedle własnego projektu? Czemu nie!

Obecnie coraz chętniej korzystamy z możliwości, jakie daje nam budowa mebli na wymiar. W przypadku jadalni może to być elegancka witryna na zastawę stołową, komoda na obrusy i inne drobiazgi, a przede wszystkim stół. Czy budowa stołu na wymiar to dobry pomysł w przypadku tych naprawdę małych jadalni połączonych z kuchnią i salonem? Jak najbardziej! W końcu nikt lepiej od Ciebie nie będzie wiedział, jakiego faktycznie stołu potrzebujesz, jakie powinien mieć wymiary, ile osób ma pomieścić i w jaki sposób komponować się z pozostałymi meblami. Decydując się na budowę stołu na wymiar według własnego projektu, zachowujesz pełną kontrolę nad tym, jak będzie się prezentowała Twoja mała jadalnia oraz do jakiego stopnia okaże się pomieszczeniem funkcjonalnym. A przecież wygląd i funkcjonalność to czynniki kluczowe dla tego typu pomieszczeń.

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii