Stół – kupować gotowy czy zrobić z płyty meblowej w kolorze mebli?

living-room-det-4
2023-02-24 11:19:15

Stół – kupować gotowy czy zrobić z płyty meblowej w kolorze mebli?

Odpowiedni rozmiar stołu.

Przy wyborze odpowiedniego stołu musimy wziąć pod uwagę ile osób ma przy nim siedzieć i ile miejsca może on zająć w naszym domu. Optymalny stół to taki gdzie na jedną osobę przy stole przeznaczymy 60 – 75 cm szerokości, głębokość dla jednej osoby to minimum 40 cm, a miejsce na środku na naczynia z potrawami powinno mieć minimum 20 cm. Zaleca się też optymalną wysokość stołu 74-76 cm, wtedy każde standardowe krzesło będzie pasowało do tej wysokości.

Ponadto, stół zaprojektowany w ten sposób będzie wygodny i wielofunkcyjny, będzie spełniał swoją rolę jako stół do jedzenia, ale będzie można wykonywać przy nim też inne czynności jak zabawa z dziećmi, wspólna gra w gry czy wypicie kawy.

Płyta meblowa.

Najpopularniejsza płyta meblowa to płyta wiórowa pokryta laminatem. Marki Kronospan i Kaindl idąc krok w krok ze światowymi trendami w meblarstwie stworzyli kolekcje, które zadowolą gusta najbardziej wymagających i wybrednych osób. Gamę kolorów otwiera klasyczna biel, ale w kilku odcieniach w strukturach matowych jak i lekko połyskujących, przechodzi przez całą serię barw doskonale wpisaną w najnowsze trendy jak granaty czy zielenie. Kolekcja laminatów drewnopodobnych to wszystkie drewna najbardziej lubiane jak dąb, olcha czy nietypowe jabłonie, a najnowsze technologie pozwalają uzyskać strukturę drewna i dotykając takiej płyty mamy wrażenie, że jest to drewno. W swojej ofercie posiadają również płyty meblowe, które wpisują się w trendy loftowe, jak betony czy kamienie. Do każdego z dostępnych dekorów Intar w swojej ofercie posiada dedykowane obrzeże, tym samym stworzenie gotowego blatu naszego stołu jest dziecinnie proste. Laminaty są uodpornione na wytarcia czy delikatne zarysowania i stół z takiej płyty meblowej będzie nam służył jak ten kupiony od producenta z podobnego materiału.

Wygląd i funkcjonalność naszego stołu już nie musi być nam narzucona przez producentów, otwierają się możliwości które sprawią, że ten mebel będzie szyty na miarę naszych wyobrażeń, a jego kształt kolor czy wysokość będą idealnie dopasowane do naszego wnętrza. Stół z płyty meblowej docenią osoby dla których liczy się indywidualność, które potrzebują nieszablonowych rozwiązań, ale również dla takich, które chcą mieszkać we wnętrzach zaplanowanych w każdym detalu. Zapraszam do naszych salonów sprzedaży, aby zapoznać się z dostępną kolorystyką, a nasze stolarnie gwarantują wycięcie takiego blatu i oklejenie w bardzo krótkim czasie.

 

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii