Z czym łączyć płyty w strukturze materiału

Z czym łączyć płyty w strukturze materiału
2024-04-08 13:15:08

Struktura materiału to specyficzna powierzchnia płyty meblowej, odwzorowująca w dotyku fakturę lnu, bawełny czy skóry. Płyty w strukturze materiału znajdziemy m.in. w ofercie Kronispan i Kaindl, będących liderami w produkcji płyt meblowych najwyższej jakości i o ponadprzeciętnych walorach estetycznych i użytkowych. Płyty w strukturze materiału, np. z kolekcji Emporio SKIN Kronospan, perfekcyjnie imitują tekstylia nie tylko pod względem wyglądu, ale także w percepcji dotykowej. To doskonała baza do produkcji luksusowych mebli, które w każdym pomieszczeniu przyciągają wzrok i zachwycają niestandardowym wyglądem.

Z czym łączyć płyty meblowe w strukturze materiału?

Płyty odwzorowujące fakturę materiałów tekstylnych można wykorzystać do produkcji całości bryły meblowej lub połączyć je z innymi rodzajami płyt dla uzyskania zaskakujących rozwiązań stylistycznych. Płyty w strukturze materiału sprawdzą się świetnie zarówno w charakterze blatów (np. w stoliku kawowym czy komodzie), jak i frontów meblowych, zwłaszcza w zestawieniu z zachodzącymi na front korpusami. Fronty meblowe imitujące materiały tekstylne możemy wykorzystać na całości mebla lub tylko na jego części, np. na dwóch z czterech szuflad w komodzie.

Fronty w strukturze materiału szczególnie dobrze komponują się z jednobarwnymi płytami meblowymi, wykorzystanymi zarówno w charakterze korpusów, jak i części frontów. Zależnie od tego, czy fronty imitujące materiał zestawimy z płytami matowymi, czy połyskliwymi, możemy uzyskać zupełnie odmienne efekty estetyczne, nawet przy wykorzystaniu tych samych kolorów. Ciemny materiałowy dekor Kronospan SKIN Grisaglia 4756 SX będzie prezentował się doskonale na frontach komody wykonanej z jasnej płyty meblowej, np. Kość Słoniowa 0514 PE lub Piaskowy 0515 PE z kolekcji Color, a front o grubym splocie w kolorze jasnego beżu Rafia Naturale 2529 SN możemy połączyć zarówno z nasyconym brązem (np. Ciemna Czekolada 7181 BS), jak i szarością lub pastelowymi błękitami. Możliwości jest naprawdę wiele, a efekt końcowy uzależniony jest zarówno od zestawień kolorystycznych, jak i stosunku materiałowego dekoru do innych płyt w całości bryły meblowej.

Doskonałym pomysłem będzie także zestawienie frontów w strukturze materiału z klasycznymi dekorami imitującymi różne rodzaje drewna. Płyta Kronospan Twist Tessuto 6572 SX o strukturze lnu i kremowym kolorze będą się prezentować doskonale zarówno przy korpusach z jasnego drewna o subtelnym usłojeniu (np.  Rovere Bruges 6562 SG czy Caracalla Naturale 5430 DV z tej samej kolekcji), jak i w połączeniu z korpusami w nasyconych, ciemnych barwach, np. wykonanych z płyt laminowanych Carbon Furno 2451 DE w kolorze czarnym czy Olmo Jerez Scuro 6782 SG o barwie głębokiego brązu. Dla uzyskania niebanalnych efektów estetycznych warto rozważyć również połączenie dekorów w strukturze materiału z dekorami imitującymi stal, beton czy kamień.

Jak widać, płyty meblowe w strukturze materiału otwierają przed nami nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Łącząc je z matowymi lub lustrzanymi dekorami o różnych kolorach, wzorach i fakturach możemy uzyskiwać bardzo różnorodne efekty estetyczne, dzięki czemu meble z elementami odwzorowującymi tekstylia wkomponujemy zarówno w klasyczne, jak i industrialne wnętrza.

 

Jeżeli nie znalazłeś czego szukałeś to powróć do kategorii

Wróć do kategorii